SVJETSKI DAN SVJESNOSTI O PRIJEVREMENOM ROĐENJU Glazba, baloni, slatko i smijeh za palčiće na Stradunu (FOTOGALERIJA)

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: Goran Mratinović

Svjetski dan svjesnosti o prijevremenom rođenju proslavit će se na Stradunu ovu subotu, a ovom prilikom skupljat će se i donacije za neophodan aparat.

Mame iz grupe DUMAM-e, Mame iz Dubrovnika i okolice zajedno s udrugom Palčići Dubrovnik organizirale su obilježavanje dana prijevremeno rođene djece.

Jedna od organizatorica Dita Lipanović izjavila je kako je ove godine za nju ovaj dan posebno važan jer je prije nekoliko mjeseci i sama postala majka jednog palčića. Istaknula je kako se u Hrvatskoj jako malo zna o problemima s kojima se roditelji palčića susreću.

U Hrvatskoj se godišnje rodi oko dvije tisuće i 600 prijevremeno rođene djece, a zaštitni znak oblježavanja su ljubičasti baloni.

Ovom prilikom prikupljale su se donacije za udrugu "Palčići" za kupnju aparata neophodnih za održavanje života najhrabrijih malih bića.

Popularni Članci