Grad

POMORSKA AKCIJA U ČAJKOVIĆIMA Petnaest dana trajalo izvlačenje potpoljenog broda Mañana (FOTO)

dubrovackidnevnik.hr

14.04.2023.

14:10:20

Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike

U okviru aktivnosti redovnog održavanja pomorskog dobra, a koje se provode u sklopu poslova iz nadležnosti Upravnog odjela za turizam, gospodarstvo i more,  u potpunosti je realizirana akcija izvlačenja potopljenog broda na području Rijeke Dubrovačke.

Uz ugovornog izvođača na održavanju pomorskog dobra, tvrtku Platanus, u akciji izvlačenja broda Mañana dužine 15 metara i teške 35 tona, koja je zahtjevala korištenje posebne opreme i mehanizacije, sudjelovali su i ronioci koji su cijelu akciju realizirali u roku od 15 dana.

Podsjetimo, kako je prethodno, koncem mjeseca ožujka 2023. uspješno izvedena akcija izvlačenja potopljenih barki i brodova s riječnog dna na području Komolca i Rožata.

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest