Grad

Položeni vijenci na Boninovu u čast poginulim braniteljima i stradalim civilima u Domovinskom ratu

dubrovackidnevnik.hr

01.10.2025.

15:15:50

Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike

Komemorativnim programom „Da se ne zaboravi“ Grad Dubrovnik uz Udrugu hrvatskih civilnih stradalnika Domovinskog rada Dubrovačko-neretvanske županije i ove godine obilježava 1. listopada 1991. godine, dan kad je prije 34 godine započela agresija na Dubrovnik.

Polaganjem vijenaca, paljenjem svijeća i prigodnim programom odana je počast svim poginulim braniteljima i stradalim civilima u Domovinskom ratu.

Na gradskom groblju Boninovo položeni su vijenci i upaljene svijeće kod Spomen križa. Vijence su položili gradonačelnik Grada Dubrovnika Mato Franković, predsjednik Gradskog vijeća Marko Potrebica, zamjenik gradonačelnika Velibor Puzović te pročelnici gradskih upravnih tijela i vijećnici Gradskog vijeća. Uz predstavnike Grada Dubrovnika počast žrtvama odali su državni tajnik u Ministarstvu obrane Republike Hrvatske, umirovljeni general Drago Matanović, državni tajnik u Ministarstvu vanjskih i europskih poslova Frano Matušić, predstavnici Dubrovačko neretvanske županije, predstavnici Policijske uprave dubrovačko-neretvanske te predstavnici braniteljskih udruga i udruga proisteklih iz Domovinskog rata.

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest