Grad

PISMO ZABRINUTOG DUBROVČANINA: 'Ovo je gorući problem u Dubrovniku, ali o tome nitko ne govori!'

dubrovackidnevnik.hr

07.02.2017.

16:25:50

foto: Ivona Butjer

Čitatelj Dubrovačkog dnevnika uputio je pismo o, kako kaže, gorućem dubrovačkom problemu koje prenosimo u cijelosti.

'Kada bi se napokon u ovom Gradu trebali početi graditi stanovi za najam? Sramota da Grad koji ima tolika sredstva na računu ne rješava takve goruće probleme, a jedan od njih je kako doći do vlastitog kvadrata. Čak je postao problem kako uopće doći do stana za najam.

Znam da Grad Dubrovnik daje od 500 do 1500 kuna za subvencije za podstanarstvo i da je izgradnja navedenih stanova možda državni projekt, ali ako je Gradu u interesu valjda u okviru istog postoji i nekakvo neiskorišteno zemljište koje se može prodati državi kako bi se realizirala ta ideja.


Koliko zemljišta ima primjerice u Mokošici, na kojem se mogu napraviti stanovi za iznajmljivanje. Neka država financira projekt jer svakako jest državni. Ako im je stalo do Dubrovnika s obzirom na to da punimo državni proračun valjda bi se netko iz Grada trebao sjetiti svojih građana i u dogovoru s Vladom prodati im zemljište po nekoj normalnoj cijeni samo da se ti stanovi naprave jer smatram kako je to jedan od tri najveća problema ovog Grada.


To je sramotno, no očito nikoga nije previše briga, jer očito ne vide u tome baš nikakvu korist. Eventualno bi se izvlačili i prebacivali krivnju na druge, pa bi jedini rekli kako ne mogu učiniti ništa jer je pao proračun, dok bi drugi rekli da će oni to napraviti, ali kad se proračun izglasa...

Nema tu puno filozofije. Zemlje ima, i to po prihvatljivoj cijeni za državu, ali očito nitko ne vidi korist pa se zato i ne gradi,' kazao je čitatelj.

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest