Grad

Ovaj prizor najbolje prikazuje trenutak povrede tuđih prava zbog bahatog parkiranja na Vojnoviću (FOTO)

dubrovackidnevnik.hr

22.05.2025.

17:20:10

foto: DD/čitatelj

Nažalost, prometna nekultura u Dubrovniku još jednom je pokazala svoje ružno lice.

U Ulici Iva Vojnovića jedan je automobil parkirano nasred nogostupa, potpuno onemogućivši prolaz osobi u invalidskom vozilu. Ovakvo bezobzirno ponašanje nije samo neodgovorno, već i duboko nehumano.

Podsjetimo, iako Dubrovnik ima problema s nedostatkom parkinga kao i mnogi drugi gradovi, nogostupi nisu parkirališta. Oni su jedini siguran prostor za pješake, a posebno za one kojima je kretanje otežano.

Ovo nije samo pitanje prometnih pravila, nego osnovne kulture i poštovanja prema drugima.

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest