Grad

Dubrovnik je ovogodišnji domaćin osmog sastanka na vrhu zemalja srednje i istočne Europe i Kine. 

Sastanak se održava pod nazivom „Otvorenošću, inovacijom i partnerstvom gradimo nove mostove“, a u fokusu suradnje Hrvatske s Kinom unutar 16+1 formata su infrastruktura, turizam te malo i srednje poduzetništvo, objavljeno je na stranicama Vlade. 

Osim Kine, summitu sudjeluju države članice Europske unije, i to, uz Hrvatsku kao domaćina, Bugarska, Češka, Estonija, Latvija, Litva, Mađarska, Poljska, Rumunjska, Slovačka, Slovenija, izvan Europske unije: Albanija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Sjeverna Makedonija i Srbija a tzv. promatrači su Austrija, Bjelorusija, Grčka, Švicarska, EBRD i EEAS.

Tako su u Dubrovnik stigli premijer Kine Li Keqiang, premijerka Srbije Ana Brnabić, premijerka Rumunjske Viorica Dăncilă...

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest