Prilikom posjete Dubrovniku ministrica kulture Nina Obuljen Koržinek ponovno je naglasila da su radovi oko Orlanovog stupa u završnoj fazi
"U sljedećim tjednima očekujemo skidanje plašta koji ga je zatvarao, skela će ostati još neko kraće vrijeme, dok se završe fini radovi. Nakon toga, po preporuci konzervatora, bit će ga potrebno na neki način zaštititi i ograničiti pristup, pa ćemo vidjeti koje je rješenje najbolje", kazala je Obuljen Koržinek.
Na pitanje novinara je li moguće da će Orlandov stup biti 'gotov' do otvaranja Dubrovačkih ljetnih igara, kazala je: "Takav je plan."