NESREĆA KOJA JE POTRESLA DUBROVNIK Grad će sudjelovati u nabavki novog kombi vozila, stiže sljedeće godine
U Zatonu Velikom sredinom studenog dogodila se teška prometna nesreća koja je potresla dubrovačku javnost.
Naime, kombi vozilo Osnovne škole Marina Držića koje je prevozilo učenike zabilo se u zid, a nekoliko djece i vozač zadobili su ozljede. Velika materijalna šteta nastala je i na samom vozilu u vlasništvu škole koje se koristilo za prijevoz djece.
Dubrovački dnevnik poslao je upit Gradu Dubrovniku o tome namjerava li sufinancirati nabavku novog vozila, na štp su odgovorili potvrdno.
"Grad Dubrovnik će pomoći u nabavci novog kombi vozila. U stalnoj smo komunikaciji sa školom i zajedno radimo na rješenju problema. U ovom se trenutku još čeka izvješće osiguranja o šteti i kada budemo imali podatak o visini odštete za vozilo moći ćemo s većom sigurnošću reći o kojem se točno iznosu radi koji će Grada Dubrovnik osigurati za ovu namjenu," odgovorili su iz Grada odakle naglašavaju kako je Grad u pregovorima s Ministarstvom znanosti i obrazovanja koje bi se također trebalo uključiti u sufinanciranje nabavke novog kombija.
Ipak, čini se kako bi cijela priča mogla potrajati.
"Postupak kojeg provodi osiguravajuća kuća u ovom će slučaju trajati nešto duže jer je prilično složen s obzirom da je uključeno i Državno odvjetništvo. Zbog činjenice da smo na kraju kalendarske godine te zbog poduže procedure realno nije moguće očekivati realizaciju nabavke novog vozila prije 2019. godine," odgovorili su iz Grada.