NE ZNA SE UZROK Dok vi svako malo ostajete bez struje, ekipi iz kancelarija u HEP-u 'nije radno vrijeme'
Šire područje Lapada jutros je, nešto nakon 10:00 sati, ponovno ostalo bez struje.
Opskrba električnom energijom ponovno se normalizirala oko 10:30 sati, a razlog nestanka struje nije poznat. Naime, Dubrovački dnevnik pokušao je kontaktirati HEP putem nekoliko telefonskih brojeva, no govorni automat je kazao kako 'zovemo izvan radnog vremena'.
I to je odgovor koji će čuti svaki građanin Lapada koji će nazvati potrošački telefon i kojega zanima zašto su mu se naglo isključili kućanski aparati koji su imali velike šanse da se zbog istog pokvare ili im se to već dogodilo. Zanimat će ih zašto su ostali bez interneta, posebno zato što neki od njih rade ili imaju redakcije na području koje je ostalo bez struje. Zanimat će ih hoće li možda ponovno danas doći do prekida, no odgovor neće dobiti.
Da je riječ o problemu koji se u posljednjih mjesec dana dogodio jednom ili dvaput, možda i ne bi trebalo dizati prašinu, no on se konstantno ponavlja. Prema riječima dijela stanovnika Lapada, dio područja je ostao bez struje jučer ujutro i navečer, a problem se opetovano događao i posljednjih nekoliko tjedana.
Dubrovkinju, koja je kontaktirala HEP kako bi se informirala zašto se problem događa, na govornom automatu su ostavili da čeka više od sat vremena, dok joj je isti cijelo vrijeme ponavljao kako je 'prva na redu'.
Vrijedi spomenuti kako je turistička sezona u Dubrovniku počela i kako će brojni iznajmljivači privatnog smještaja gostima vrlo vjerojatno, ni krivi ni dužni, morati objašnjavati zašto stalno dolazi do prekida električnom energijom, dok od HEP-a, kao i obično, ne dolaze nikakva upozorenja ni objašnjenja.