Grad

NE izlaganju u Umjetničkoj galeriji

dubrovackidnevnik.hr

21.01.2013.

15:30:26

„Hrvatska fotografija okom Petera Knappa“ u Umjetničkoj galeriji Dubrovnik čini se, ostat će siromašnija za djela čak pet autora koji su zbog nepravilnosti u izboru ravnatelja/ice navedene galerije.

U priopćenju navode:

„Ovim vas ovim putem obavještavamo da zbog nepravilnosti u provedbi izbora za mjesto ravnatelja/ice Umjetničke galerije Dubrovnik, neuvažavanja kvalitete rada i organizacijskih sposobnosti Antuna Maračića, te iz poštovanja prema njegovu muzejskom i umjetničkom radu, ne dopuštamo izlaganje svojih radova na izložbi 'Hrvatska fotografija okom Petera Knappa' planiranoj u Umjetničkoj galeriji Dubrovnik .“

Priopćenje potpisuju Mladen Tudor, Ivan Faktor, Boris Cvjetanović, Jelena Blagović i Marko Ercegović. Ista je izjava pristigla i na adresu ministrice kulture, Andree Zlatar Violić.

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest