Grad

Nastavlja se suradnja Grada i Ministarstva zaštite okoliša i energetske učinkovitosti po pitanju zbrinjavanja otpada

dubrovackidnevnik.hr

12.01.2017.

14:15:15

foto: PR Grad Dubrovnik

Gradonačelnik Grada Dubrovnika Andro Vlahušić uputio je dopis ministru zaštite okoliša i energetske učinkovitosti Slavenu Dobroviću, a nastavno na sastanak održan 10. siječnja s predstavnikom Ministarstva zaštite okoliša i energetske učinkovitosti Aleksandrom Rajlevićem.

U dopisu ministru Dobroviću ističe se kako je dubrovačko odlagalište otpada Grabovica dosegnula svoj maksimum te se trenutačno kao jedino izgledno rješenje, uz konačnu sanaciju i zatvaranje Grabovice, nameće odvoz miješanog komunalnog otpada na druga odlagališta na području Republike Hrvatske, budući da još uvijek nje izgrađen županijski centar za gospodarenje otpadom u Lučinom razdolju.

Gradonačelnik Vlahušić, u dopisu između ostaloga, poziva Ministarstvo da pomogne Gradu Dubrovniku u iznalaženju tehničko – ekonomskih rješenja za drugačije načine odlaganja otpada, a sve u okviru zakonskih mogućnosti, kako bi se izbjegli značajno veći troškovi koji će nastati zbog potrebe plaćanja prijevoza i zbrinjavanja otpada na drugim odlagalištima na području Republike Hrvatske.

U dopisu je istaknuta i potreba za ubrzavanjem procedure izdavanja dozvola i suglasnosti potrebnih za realizaciju projekta Centra za gospodarenje otpadom Lučino razdolje.

Tekst dopisa dostupan je ovdje.

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest