Od 1. travnja na snagu ponovno stupa zona posebnog prometnog režima. Na zemljištu Dubrovačko-neretvanske županije na Ilijinoj glavici će se graditi kružni tok, o čemu je više danas kazao župan Blaž Pezo, odgovarajući na pitanja novinara.
„Županija je izašla u susret Gradu Dubrovniku, radi se o prometnom rješenju kružnog toka koji bi pomogao u realizaciji i provedbi posebnog režima prometa koji je neophodan. Naš plan jest da s prostora sadašnje Medicinske škole, školu prebacimo bliže Općoj bolnici Dubrovnik, ili možda u sklopu nje, ali to je na duljem štapu. Siguran sam kako ćemo imati razumijevanje od Grada. Mi smo prvi pružili ruku pomoći, a očekujemo da nam Grad uzvrati u nekoj drugoj situaciji“, kaže Pezo.