MOKOŠICA JE VELIKO GRADILIŠTE 'Teško je uhvatiti ritam jer je 30 godina sve stajalo po strani' (FOTOGALERIJA)
Gradonačelnik Grada Dubrovnika Mato Franković sa suradnicima u srijedu je obišao nekoliko trenutno aktivnih gradilišta u Novoj Mokošici.
Gradonačelnik je obišao gradnju 108 stanova za mlade obitelji i branitelje koji se grade u suradnji s Ministarstvom branitelja, a prema njegovim najavama kriteriji za dodjelu stanova bi trebali biti poznati u ožujku, dok bi prvi stanari trebali useliti do kraja godine.
Osim toga, posjetio je i tri lokacije na kojima se gradi 200 novih parkirališnih mjesta: prvo je kapaciteta 72 mjesta i smješteno je južno od zgrada HRVI, potom novih 59 mjesta u Ulici Marina Kneževića te 66 parkirališnih mjesta na dijelu između ulica Marina Kneževića i Između dolaca.
- Nakon što završimo gradnju ovih parking mjesta u Mokošici, nastavljamo sa sličnim investicijama. Očekivani završetak radova je do početka svibnja tako da vjerujem kako će naši sugrađani puno lakše pronaći parkirno mjesto. Osim ovoga, radimo i na projektiranju najmanje 200 novih parking mjesta, a napravljeno je i idejno rješenje za garažu u Ulici Bartola Kašića. U Mokošici puno toga nedostaje i koliko god radili teško je uhvatiti ritam jer je 30 godina sve stajalo po strani - kazao je gradonačelnik Mato Franković koji je najavio i gradnju skala nakon nadogradnje osnovne škole u Mokošici koje će povezati parking i školu.
Franković se osvrnuo kako nadležni u Mokošici trenutno kažnjavaju samo one koji parkiraju na pješačkom prijelazu, mjestu predviđenom za invalide te Libertasovoj autobusnoj stanici. Najavio je kako će se nakon izgradnje parkirališnih mjesta provoditi mjere kontrole za sve nepropisno parkirane.
Što se tiče stanova za mlade i obitelji gradonačelnik je pojasnio kako će biti gotovi dva mjeseca kasnije od planiranog roka koji je trebao biti u kolovozu, a kriteriji za stanove će biti poznati u ožujku.
- Zbog određenih situacija rok je produljen, ali očekujemo kako će biti gotovi u listopadu. Poznato je da će 43 stana biti za mlade, a 67 za branitelje. Grad je platio stanove za mlade 38 milijuna kuna, osim toga deset milijuna kuna je izdvojeno za stanove za branitelje što smo sufinancirali s Ministarstvom - istaknuo je Franković najavivši kako će prvo biti objavljen dokument vezan za sufinanciranje kupnje stanova u iznosu od 30 tisuća eura po obitelji, a kasnije dokument za dodjelu stanova po posebnom dubrovačkom modelu gdje će obitelji prvo plaćati deset godina za najam stana, a kasnije će ga moći otkupiti.