Grad

Franković objasnio zašto ne podržava uvođenje građanskog odgoja u dubrovačke škole: Mi imamo jasan smjer kojim želimo ići!

dubrovackidnevnik.hr

02.05.2025.

15:35:45

foto: Ivona Butjer Mratinović

Dubrovački gradonačelnik Mato Franković na društvenim mrežama je komentirao uvođenje građanskog odgoja.

"Jedna od osnovnih smjernica političkih stranaka Možemo, Srđ je Grad i SDP je uvođenje građanskog odgoja u sve osnovne škole, a sve po primjeru grada Zagreba.

Osim što se radi o ideji suludog trošenja proračunskih novaca istovremeno, kroz predmet Građanski odgoj, žele nametati svoje ideologije.

Umjesto troška uvođenja građanskog odgoja u sve osnovne škole Grad Dubrovnik će napraviti sljedeće:

- od rujna mjeseca svim asistentima u nastavi podignut će se cijena satnice na 9 eura bruto

- od lipnja mjeseca ponovno će rasti plaće u predškolskom odgoju za 10%

- od listopada mjeseca dodatno će rasti plaće u predškolskom odgoju za 10%

- povećat ćemo sufinanciranje privatnih dječjih vrtića

Ovim mjerama uz nastavak investiranja u predškolsko i školsko obrazovanje grada Dubrovnika jasno pokazujemo smjer kojim želimo ići. A, pokušaj nametanja MOŽEMO ideologija nek' gospoda ostave u Zagrebu. Dubrovnikom se neće upravljati iz Možemo centrale u Zagrebu", poručio je Franković.

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest