Grad

Maskirana osoba se šuljala po stanu u Gružu dok je obitelj gledala TV, a onda se spotaknula... Sve je prijavljeno policiji

dubrovackidnevnik.hr

05.02.2026.

15:40:20

foto: Sanjin Strukic/PIXSELL

Maskirana osoba jučer je upala u stan u Gružu dok je obitelj koja u njemu živi gledala televiziju. U jednom trenutku se spotaknula i učinila buku pa je obitelj primijetila i uočila ga. 

Osoba, koja je stajala u hodniku, je kazala kako je pogriješila adresu, okrenula se i nestala. Obitelj je uočila kako joj je dio stvari otuđen te je sve prijavila policiji. 

Iz Policijske uprave dubrovačko-neretvanske za Dubrovački dnevnik su potvrdili kako im je događaj prijavljen te kako je kriminalističko istraživanje u tijeku, nakon čega će biti poznato više informacija. 

Gradska vijećnica HSU-a Olga Muratti detalje o ovome slučaju je objavila na društvenim mrežama te je pozvala građane na oprez. 

"Upravo sam saznala da su maskirani lopovi upali obitelji u stan dok su oni gledali TV, a vrata, po našem starom dobrom običaju, bila otključana. Sva sreća da se lopov spotaknuo i proizveo buku pa se žena digla da vidi sto se događa i imala što vidjeti. U hodniku njezinog stana s kapuljačom na glavi stoji neznanac i kaže da je pogriješio adresu .....a onda se okrenuo i nestao. Zbunjenost, šok... A tek kasnije i saznanje što je sve u međuvremenu otuđeno. Uznemirili se, prijavili policiji...

Dragi ljudi, budite oprezni! Zaključavajte vrata svojih domova jer ovo nisu vremena bezbrižnosti i sigurnosti kao ona kad smo i spavali uz otključana vrata! Svaku dan čujemo za novi oblik prevare i za puno prevarenih! Dobro je podijeliti to saznanje da bismo i na taj način pomogli jedni drugima, bar donekle!", objavila je Muratti na društvenim mrežama. 

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest