Grad

'Ljudi žive u Gradu, a ne na Srđu, borimo se za njihov interes'

Ivona Butjer

02.05.2013.

23:39:56

foto: Ivona Butjer / Dubrovački dnevnik

„Izbori su jedna stvar, referendum je sasvim druga stvar. Civilni život je jedno, političke stranke nešto drugo. Kad se to dvoje miješa, pogotovo u jednom neposrednom dijelu, obično ne završi dobro“, prokomentirao je gradonačenik Andro Vlahušić za Dubrovački dnevnik odluku građanske inicijative „Srđ je naš“ da na lokalne izbore iziđe s nezavisnom listom, na čelu s Igorom Miošićem.

Tom prigodom, Vlahušić je naglasio kako ljudi ne žive na Srđu, nego u Gradu, te kako bi se upravo tom idejom trebalo povoditi. „Ja sam pozvao i 'Srđ je naš', a pozivam i sve ostale da zajednički radimo za javni interes“, kazao je Vlahušić te upitao: „Jesu li 'Srđevci' politički pokret ili civilna udruga?“. Dodaje i kako vjeruje da se dio građana vjerojatno osjeća izigranima zbog navedene političke kandidature.

Također je naglasio kako je važno biti konstruktivan i izgrađivati sam Grad. „Protiv toga sam da se žičara ne plaća, da autobusi ne plaćaju, da se ne može ući u Radeljević. Ja sam za izgradnju, ali kontroliranu izgradnju. S druge strane, Bupić je kandidat koji preuzima retoriku 'kontra'“, zaključio je Vlahušić.

 

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest