Od iduće sezone na Pilama će biti postavljene fizičke barijere kod ugibališta za privremeno zaustavljanje i parking autobusa. Najavio je to dubrovački gradonačelnik kao jedino rješenje neredu kojega stvaraju ilegalni bukeri na Pilama.
Gradonačelnik Mato Franković prilikom današnjeg obilaska projekta aglomeracije u Rožatu, odgovarao je i na pitanja novinara izvan teme. Jedno od njih je bilo i kako će se Grad u budućnosti boriti s neredom na Pilama, odnosno ilegalnim bukerima koji iz godine u godinu posluju u mutnom.
"Mi smo i danas imali jedan sastanak na tu temu. Ove godine smo izdali preko 460 prekršajnih naloga kojim smo sankcionirali počinitelje, ali na žalost njima to još nije došlo na naplatu. Policijska uprava dubrovačko-neretvanska sukladno svojim kapacitetima pomaže, ali ni to u ovom trenutku nije dovoljno jer postoji pet do šest izvršitelja o kojima sam već prije govorio i koji jednostavno ne žele poslušati nikoga, ni komunalnog ni prometnog redara, ne žele se udaljiti, zauzimaju javnu površinu", kazao je Franković i dodao kako im Grad izdaje rješenja koja njih ne interesiraju, jer na kraju godine ugase firmu, pa otvore novu i idu dalje.
"Kako bi to riješili mi smo se odlučili, s obzirom na to da iduće godine uvodimo novi prometni režim, da ćemo na tom području Pila uvesti fizičke barijere. To je jedini način kako to možemo riješiti. Na početku i na kraju ugibališta tog područja koje služi za privremeni parking i zaustavljanje autobusa uvest ćemo fizičke barijere i doslovce ćemo manualno upravljati njima", kazao je Franković i dalje pojasnio:
"Ljudi će morati biti prisutni i otvarati, odnosno zatvarati sukladno dozvoli onoga koji tu dolazi. To će izazvati stanovite probleme, ali to je jedini način jer jednostavno ne možemo trpiti taj nered kojega kontinuirano ponavljaju četiri do šest pojedinaca. Vidjeli smo to i prošlih godina, ali ove godine doslovce dolazi do verbalnih napada na naše komunalne i prometne redare, pa čak i fizičkih prijetnji iz razloga jer sebi netko za pravo uzima nešto što nije normalno. Doći će kraj i tome. Nevjerojatno je kako se ponašaju pojedinci, to su naši sugrađani, ljudi iz grada", zaključio je gradonačelnik Mato Franković.