Grad

KAKO SE 'GALEBARILO' U GRADU: Amerikanke i Britanke, Puizice i Frančezice, Ruskinje i Mađarice

dubrovackidnevnik.hr

05.08.2015.

17:45:45

foto: Nikša Klečak

I tako su im Ljeta letjela i smjenjivale su se se Zime i Jeseni i Proljeća . Živjeli su ostale stagjune za to Ljeto i ugode i čari koje su s posebnim nestrpljenjem očekivali . Alfe mužjačići, ali i omege udvaranja, kokolavanja, akužavanja i suptilnog šarmiranja strankinja, ma bome i djeva sa kontinenta.

Studenti, mesari, budući doturi, konobari, policjoti , vječni samci i preplanuli brci osoljenih kosa u sandolini ili barčici ili cak bez ijedna u špagu solda. Vazda sa onim šeretski charmy osmjehom na faci i motom rođenog gentlemana. škola se učila od starijih. Imitacijom do vlastita stila. Stare i mlade, bionde i more. 

Čekinje, Švabice, Skandinavke, Olandezice, Amerikanke i Britanke, Puizice i Frančezice, Ruskinje i Madžarice.  A tek Slovenke, Purgerice i Beograđanke. Izranjali su iz mora. Padali iznebuha sa neba i sa čempresa i pitospora. Obrušavali se po spađama, sekama i grebenima. A uvečer uz kakvu murvicu il palmu na kakvu hotelskom plesnjaku donjuanovski raskopčanih na tri puce bijelih košulja sa lančićem od dva sidra kibicali i aterirali za bal il stiskavac strendjericama u krila. Učili su tako Strand Deutche i Bonjour i Come stai stasera i Terve terve i You are so beautiful tonight i brdo stranjskih izraza kako bi se uklizali suknjicama. I sve kulturno i domišljato a nekad i po vrhunski odglumljenoj  špranci koja nije mogla da fula. Romanticna vremena. Takvih nema vise.

I moglo bi se ispričat milijun anegdota i štorija. I svaka je zasigurno bila do bola duhovita i škercava. Neke su finule brakom ili negdje u stranoj zemlji, a neke i danas nedokučena galebarska priča iz nekog poludjela Ljetnog albuma zaboravljenih požućelih fotografija. I tko zna gdje su danas ti bivši mulci, galepčići i albatrosi, Djuro , Frenkie, Zeljko, Karlito, Roko, Djoni, Peter, Stijepo, Karmelo, Miro, Drago, Angjelo, Steve i ostala kumpanija bella?

Cast i dika našeg incognito amoretnog turizma. Ti dusi sa obale i mora Seagullsi od abaravanja. Pa mi je pala jedna koju je prekaljeni galebar Andro ko ' papagalo svabicama uvaljivo : " Volenzi ga spanciren strase do Neptuna i zna se... Nase"

Tekst je preuzet sa Facebook stranice posvećene Dubrovniku i nekim prošlim vremenima. 

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest