GRAD O INCIDENTU U LOZICI "Djelatnici su izašli na teren, nije utvrđeno izlijevanje fekalija"

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: Čitateljica

Stanovnica Lozice obavijestila je redakciju Dubrovačkog dnevnika o incidentu koji se dogodio na tom području u nedjelju, a danas smo dobili reakciju iz Grada Dubrovnika. 

Kako je stanovnica navela, položene su cijevi za odvodnju za novonastalu zgradu. Dodala je kako odvodnja još nije u funkciji, ali se voda pustila, fekalije su se razlile po parceli, što je prouzrokovalo nesnosan smrad, a komunalni djelatnici su izašli na teren.

"I za sada, fekalije su isprane od strane izvođača. Što sad? Zataškati? Šutiti?  Trpjeti?  Tko snosi odgovornost?", upozorila je stanovnica. 

Uputili smo Gradu Dubrovniku molbu za očitovanje na navedeni slučaj.

"Dana 23. srpnja 2024. godine djelatnici Odsjeka komunalnog redarstva Grada Dubrovnika izvršili su očevid u mjestu Lozica, pored kućnog  broja 13, a vezano za dojavu o izlijevanju fekalija na površinu javne  namjene te tom prilikom nisu utvrdili izlijevanje istih. Također, obavljen je razgovor s odgovornom osobom iz Vodovoda Dubrovnik te je utvrđeno kako su izvršeni radovi spajanja okolnih kuća na centralnu kanalizacijsku cijev, ali ista još nije puštena u funkciju pa iz tog razloga navedeni sustav nije mogao biti izvor eventualnog ispusta", napisali su iz Grada Dubrovnika.

Popularni Članci