Grad

Franković o uzurpaciji vile Aurora u Trstenome: Nedopustivo je da netko tako koristi tuđu imovinu!

dubrovackidnevnik.hr

07.01.2019.

15:55:00

Opis slike
Opis slike
Opis slike

Gradonačelnik Mato Franković primio je predstavnike mještana Trstenog, koji su prošli tjedan mirnim prosvjedom skrenuli pažnju na zloupotrebu prostora Vile Aurore, koja ima svojstvo spomenika kulture. Utvrđeno je, naime, kako osobe koje su prostor zaposjele nemaju za to nikakva dopuštenja ni dozvole.

Trstenjani su upoznali gradonačelnika Frankovića s neugodnostima s kojima se susreću na ovom prostoru. Želja im je, kažu, da se vila proda i uredi kako se tu u noćnim satima više ne bi okupljale nepoznate osobe. Gradonačelnik je dao podršku njihovoj inicijativi da se prostor zaštiti do trenutka prodaje te naglasio kako je nedopustivo da netko uzima sebi za pravo koristiti tuđu imovinu bez pravnog osnova.

''Kontaktirat ću Ministarstvo državne imovine i resorno ministarstvo u BIH kako bi se što žurnije započeo postupak upravljanja navedenom imovinom'', kazao je gradonačelnik Franković.

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest