FRANKOVIĆ O CIJEPLJENJU I NOVIM AVIO LINIJAMA 'Optimistični smo za nadolazeću turističku sezonu'

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: Goran Mratinović / DD

Punkt za cijepljenje u Gospinom polju danas je obišao i gradonačelnik Franković.

Budući da se na punktu danas cijepi oko 1300 turističkih djelatnika, Franković se osvrnuo na predstojeću turističku sezonu.

- Danas cijepimo preko tisuću djelatnika u turizmu što je jaka poruka, posebno prema emitivnim tržištima, da će dolazak u Dubrovnik biti siguran jer će turisti biti u kontaktu s osobama koje su prethodno cijepljene. Veseli nas činjenica kako je Delta Airlines potvrdila let prema Dubrovniku, a već prije imamo potvrđen United Airlinesa. Ako ukupno gledamo sjedala trebali bi realizirati dolazak oko 40 tisuća putnika iz SAD-a što je veliki broj. Dubrovnik je posljednji put na ovaj način bio povezan sa SAD-om prije Domovinskog rata i zbog toga je ovaj uspjeh veći. Veseli nas činjenica da smo jučer dobili službenu obavijest da i KLM leti od lipnja do listopada iz Amsterdama za Dubrovnik. Inače izvrsne su najave letova - kazao je Franković.

Komentirao je sustav za međunarodna putovanja koji su uveli Britanci. 

- Britanska vlada je objavila semafore, i Hrvatska je u ovom trenutku u narančastom što znači da idemo u dobrom smjeru. Kod nas je epidemiološka situacija bolja iz dana u dan. Uz uvjete da se ljudi cijepe, vjerujem da ćemo u idućih 20ak dana kao zemlja doći u zelenu zonu. Trendovi su za sad dobri, u Dubrovniku je već jedan dio gostiju koji dolaze putem osam međunarodnih linija, gosti se osjećaju sigurno, brojke su sve manje i optimistični smo što se tiče nadolazeće turističke sezone - zaključio je gradonačelnik Franković.

A.Č.

ZL DUBROVNIK USPOSTAVILA NOVU LINIJU 'Ponosni smo, jer je njihovo zadnje prometovanje bilo davne 1988. godine'

DUBROVNIK IZRAVNO POVEZAN SA SAD-OM! Od srpnja kreću letovi prema New Yorku

Popularni Članci