Dženita Lazarević, predsjednica Udruge za savjetovanje, edukaciju i pomoć roditeljima djece s posebnim potrebama 'Poseban prijatelj', na društvenim mrežama je podijelila današnje pozitivno iskustvo s djelatnikom Sanitata koji je pokazao ljudskost i želju da pomogne njoj i njenoj kćeri Lani.
Njenu objavu prenosimo u cijelosti.
"Danas smo parkirali kraj hotela Park na parkiralištu. Stali smo na mjesto za OSI jer je Lana bila s nama. Iz auta vidim da gospar iz Sanitata pomaže mladim ljudima kako da kupe parkirališnu kartu. Mi smo izašli iz auta i on meni kaže: nemojte se ljutiti, moram vidjeti je li vam znak pristupačnosti valjan. Ja ga pitam - hoćete da vam pokažem i sliku s druge strane? - Ne, ne samo ovo.
I ja pokažem na Lanu i da je njen znak pristupačnosti. Kaže on meni: gospođo, uzmite papire od male i podjite u Sanitata, imate pravo na besplatan parking. Zahvalih mu se i kažem da već jedno 15-ak godina koristim pravo. Zbunila ga Lana koja je malena pa se iznenadio kad sam rekla da ima 22 godine. Hvala mu! Jedan od rijetkih koji ukaže na neko od prava. Odavno nisam vidjela nekog s toliko empatije", objavila je Lazarević na društvenim mrežama.
Još ima dobrih ljudi među nama!