Čisti se derutni hotel za gradnju doma umirovljenika u Gružu (FOTO)
Uskoro bi trebali krenuti radovi na uređenju hotela Gruž koji će postati dom umirovljenika.
Gradonačelnik Mato Franković prošli tjedan je potpisao ugovor za izvođenje radova i stručni nadzor za projekt 'Rekonstrukcija (dogradnja i nadogradnja) Hotela Gruž u dom za starije i nemoćne osobe tipa hotel' čime će Dubrovnik dobiti prostor za smještaj 48 umirovljenika. Ovih dana ispred derutnog hotela možemo vidjeti kako je u tijeku čišćenje i priprema za rad.
Prema glavnom projektu, dom će imati ukupno 48 ležajeva u 32 smještajne jedinice i to 16 jednokrevetnih soba, 13 dvokrevetnih i tri apartmana. Predviđene su i tri jednokrevetne sobe za osobe s invaliditetom, odnosno osobe smanjene pokretljivosti, smještene u suterenu objekta.
Dom će u konačnici imati nešto više od 1.300 metara četvornih bruto površine. Od postojeće građevine zadržat će se 690 četvornih metara, dok će se dio garaže i krovište srušiti kako bi se nadogradilo oko 620 dodatnih četvornih metara. Ovom prenamjenom zgrade dobit će se koristan prostor podijeljen na suteren, prizemlje, prvi i drugi kat te potkrovlje, uz racionalizaciju troškova i optimalnu kvalitetu smještaja. U suterenu će biti smješten prostor za pogon s praonicom, spremište, prostor za osoblje te čajna kuhinja, dok će se prostor uprave nalaziti u novoizgrađenom sjeverozapadnom dijelu. U objekt će se ugraditi dizalo, sve sobe imat će direktan pristup kupaonicama, a gotovo trećina njih će imati lođe. Za dodatnu udobnost korisnika, predviđen je i prostrani dnevni boravak s kafićem te velika terasa.
Ugovor s predstavnicima izvođača radova i nadzora, trtkama Alafa plan te zajednice Empora i Delta plan potpisao je direktor Hotela Gruž Vido Raič. Cijena radova iznosi 13.504.144,62 kuna bez PDV-a, a stručnog nadzora 93.600 kuna bez PDV-a. Rok izvođenja radova je 12 mjeseci od dana uvođenja u posao.