/* */

CIJENA? PRAVA SITNICA! Frajerima iz Hrvatske turističke zajednice očito se ne ustaje iz kreveta za 15 tisuća kuna

Autor: Vedran Salvia Autori fotografija: Sanjin Strukic/PIXSELL

Što sve košta 15 tisuća kuna?

Običan građanin za te novce treba štedjeti nekoliko mjeseci, može otputovati na Tajland ili renovirati dio stana. No, ujedno novac je to koji previše ne znači Hrvatskoj turisitčkoj zajednici.

Naime, Dubrovački dnevnik u posjedu je presude Trgovačkog suda u Zagrebu koji je presudio da je prijavu tražbine od gotovo 15 tisuća kuna Hrvatske turističke zajednice prema tvrtki u stečaju Kompas Zagreb kao nepravovremenu.

Drugim riječima, iz Hrvatske turističke zajednice zakasnili su s prijavom svoje tražbine.

Kako se navodi u presudi suca Nikole Ribarića, rješenje o otvaranju stečajnog postupka objavljeno je 12. prosinca prošče godine. Vjerovnik HTZ prijavio je tražbinu u iznosu od 14.864 tisuće kuna 15 ožujka 2019. godine.

"Imajući u vidu da je rješenje o otvaranju stečajnog postupka kojim su vjerovnici pozvani na prijavu tražbina stečajnom upravitelju bilo objavljeno 12. prosinca 2018. godine, a da je vjerovnik tražbinu prijavio nakon isteka zakonom određenog roka od 60 dana od dana objave rješenja, dana 15. ožujka 2019. godine kada je prijavu predao na poštu, to je u smislu odredbe članka 257. st. 6. Stečajnog zakona, valjalo odbaciti kao nepravovremenu." - stoji u presudi suca Trgovačkog suda u Zagrebu Nikole Ribarića.

POVIJEST SPORNIH ODNOSA

No, spomenimo i da ovo nije prvi put da se u spornom kontekstu spominju Kompas Zagreb i HTZ.

Naime, vlasnici tvrtke Kompas Zagreb Cruise, dakle isti oni koji su prijavili stečaj Kompas Zagreba,  zajedno su s HTZ-om sudjelovali na turističkom sajmu u Londonu. Tada su iz ugledne britanske agencije agencija One Traveller poslali pismo HTZ-u u kojem upozoravaju da je nastup Kompas Zagreb Cruisea na njihovu štandu sramota za cijelu Hrvatsku.

Za Poslovni.hr tada je Daniel Adams izjavio kako su iz ove tvrtke unaprijed uplatili novac Kompasu Zagreb  za boravak njihove grupe u Cavtatu, a koji nije proslijeđen hotelu. Radilo se o iznosu od 15 tisuća eura.

IZ HTZ-a su za Poslovni.hr tada odgovorili da je prijavnica za sudjelovanjem na sajmu uredno ispunjena i dostavljena u propisnim rokovima.

Iako ovaj primjer treba imati na umu, zadržimo se ipak tek na šlamperaju HTZ-a.

Koliko god da su postale pomalo izlizane floskule o uhljebima u državnim firmama, dakle onima koji su sebe smjestili te se uzročno-posljedično tome baš i ne trude obavljati svoj posao. Izlizane su te floskule zbog toga što uvijek postoje iznimke, oni koji zaista predano i temeljito rade svoj posao.

Nažalost, ovaj primjer Hrvatske turističke zajednice, odnosno njezinih zaposlenika upravo daje za pravo svima onima koji se sprdaju s uhljebima. Zakasniti s prijavom tražbine, tj. ostaviti dojam onoga kojemu se ne ustaje iz kreveta za 15 tisuća kuna i ne zaslužuje ništa drugo nego sprdanciju. 

Popularni Članci