Nakon što je u petak, 19. travnja, gradonačelnik Grada Dubrovnika Andro Vlahušić obišao Komolac u društvu predstavnika Gradskog kotara Boža Letunića i Iva Bratičevića, u nedjelju je asfaltirana cesta od Komolca do Šumeta.
Izlizani stari asfaltni sloj predstavljao je opasnost za vozače te su na toj dionici bile česte nesreće.
S obzirom na to, predstavnici Gradskog kotara Komolac tražili su njenu sanaciju, što je odmah i izvršeno.