VATROGASCI INTERVENIRALI Požar trske u Ornitološkom rezervatu Orepak
Hrvatski vatrogasci su u posljednja 24 sata zabilježili velik broj intervencija, ponajviše zbog olujnog vjetra koji je puhao diljem Hrvatske, ali i požara otvorenih prostora.
Gorjelo je i na području Dubrovačko-neretvanske županije, točnije na području Ornitološkog rezervata Orepak, gdje je požar trske koji je ugašen sinoć zahvatio područje od 70 hektara. Vatrogascima su jak vjetar i niska temperatura otežavali gašenje, a na intervenciji je sudjelovalo ukupno 10 vatrogasaca sa 4 vatrogasna vozila iz JVP-a Metković i DVD-a Kula Norinska.
Hrvatski vatrogasci podsjećaju građane da vatru nikako ne pale po vjetrovitom vremenu, a ukoliko primijete požar da nazovu vatrogasce na broj 193 ili centar 112.