Doznajemo detalje: Nakon racije Carina zapečatila Time Bar na Vojnoviću
Nakon što je u noći sa subote na nedjelju u tri kafića na Vojnoviću odrađena racija u kojoj su sudjelovali policijski službenici Policijske uprave dubrovačko-neretvanske sa službenicima Ministarstva financija, Carinske uprave – Službe za mobilne jedinice Dubrovnik, danas je jedan od kafića zapečaćen.
Služba za mobilne jedinice Dubrovnik je zapečatila dva poslovna prostora, oba u vlasništvu iste osobe, koja posluju kao Time Bar. Neslužbeno doznajemo kako je kafić zapečaćen zbog nepravilnosti utvrđenih prilikom nadzora koji je obavljen u vrijeme racije, a riječ je o neizdavanju računa kao i ostvarenju nezakonite imovinske koristi.
Podsjetimo, u noći sa subote na nedjelju u kafićima je legitimirano oko 170 osoba, a utvrđeno je i 30 protupravnih ponašanja: tri su osobe zatečene u posjedovanju kokaina, šest osoba je zatečeno u obavljanju poslova bez sklopljenih ugovora o radu, 18 maloljetnika je zatečeno u konzumiranju alkoholnih pića, jedna maloljetna osoba (ispod 16 godina) je zatečena u noćnom izlasku bez pratnje odrasle osobe, jedna osoba je zatečena u puštanju glazbe s prijenosnog računala preko razglasa, bez važeće licence ZAMP-a dok je jedna osoba uhićena zbog narušavanja javnog reda i mira.
Osim navedenog, u sva tri objekta su utvrđene nepravilnosti vezane za Zakon o fiskalizaciji.