PROGLAŠEN TJEDAN ŽALOSTI Ovakvu tragediju Smokvica ne pamti
Sinoć su u teškoj prometnoj nesreći na otoku Korčuli poginula tri mladića, sva trojica iz mjesta Smokvice.
Najmlađi je imao samo 19 godina, a druga dvojica 22 i 24 godine. Potonja dva su bili jedinci.
Nesreća se dogodila oko 00:45 na dionici ceste D-118 Vela Luka-Blato.
"Ovakvu tragediju Smokvica ne pamti. Proglasit ćemo sedam dana žalosti", kazao je za Dalmatinski portal načelnik općine Smokvica Kuzma Tomašić.
Na Facebook stranici općine Smokvica je oko 10:15 objavljena je odluka o proglašenju tjedna žalosti zbog strašne nesreće u kojoj su pognula trojica mladića.
Vozio je 19-godišnjak. Izletio s ceste i udario u stablo, auto prepolovljen
Do prometne nesreće došlo je, objavila je policija, kada je 19-godišnjak, upravljajući autom dubrovačkih registarskih oznaka, krećući se iz smjera Blata u pravcu Vela Luke, zbog brzine neprilagođene uvjetima i stanju kolnika (nepregledan zavoj, mokar kolnik, smanjena vidljivost) izgubio nadzor nad vozilom, koje je sletjelo izvan kolnika i udarilo u stablo.
Kako javlja Dalmatinski portal, udarac je bio tako silovit da je auto prepolovljen. Trojica mladića preminuli su na licu mjesta.
Policija je objavila da nijedan od trojice mladića nije koristio sigurnosni pojas.
Tijela stradalih mladića prevezena su na Odjel patologije dubrovačke bolnice, objavila je jutros policija.
STRAŠNA TRAGEDIJA U prometnoj nesreći na Korčuli smrtno stradala trojica mladića