Ide u zatvor: Vozio nadrogiran kroz Kupare, nije imao ni vozačku
U večernjim satima u subotu, 22. veljače, policijski službenici Postaje granične policije Gruda su tijekom kontrole prometa na dionici Državne ceste D-8 u mjestu Kupari zaustavili osobno vozilo BiH nacionalnih oznaka.
Prometnom kontrolom je utvrđeno kako vozilom upravlja državljanin BiH u dobi od 28 godina, stranac na privremenom boravku u RH. Također je utvrđeno kako vozilom upravlja prije stjecanja prava na upravljanje i to pod utjecajem droga, odnosno THC-a i amfetamina što je potvrđeno testiranje na droge.
Vozač je uhićen i smješeten u prostorije policije do prestanka djelovanja opojnog sredstva nakon čega je odveden na Općinski sud u Dubrovniku gdje je kažnjen novčanom kaznom od 1.320,00 eura. Budući nije imao novčana sredstva za podmirenje novčane kazne 28-godišnjaku je određena kazna zatvora u trajanju od 32 dana, stoji u priopćenju policije.
Tjedno izvješće za promet
Inače, u proteklom tjednu na području Policijske uprave dubrovačko-neretvanske zabilježene su tri prometne nesreće s ozlijeđenim osobama u kojima je jedna osoba teže, a tri su osobe lakše ozlijeđene. S materijalnom štetom zabilježene su dvije prometne nesreće.
"Provodeći mjere kontrole prometa policijski službenici su protiv počinitelja prometnih prekršaja poduzeli 735 represivnih mjera od kojih izdvajamo mjere poduzete prema osobama, počiniteljima prekršaja koji su najčešći uzročnici težih prometnih nesreća tzv. „četiri ubojice u prometu“ te je tako 405 osoba sankcionirano zbog prekoračenja dopuštene brzine kretanja, 67 mjera je poduzeto prema osobama koje nisu koristile sigurnosni pojas, a 11 osoba je prekršajno sankcionirano zbog vožnje u alkoholiziranom stanju. Zbog nepropisne uporabe mobitela tijekom vožnje sankcionirano je 15 osoba.
Od ostalih prekršaja izdvajamo 64 mjere poduzete zbog nepropisnog pretjecanja i 70 mjera poduzetih zbog nepropisnog zaustavljanja i parkiranja od kojih je 14 bilo na mjestima namijenjenim za osobe s invaliditetom", izvijestila je policija.