PRVENSTVO HRVATSKE ZA KADETE Medalja za Vlaha Nenadića, muški ekipno peti (FOTO)

Autor: dubrovackidnevnik.hr
Prvenstvo Hrvatske za kadete održalo se u Zagrebu ovaj vikend. Na natjecanju je nastupilo ukupno 212 natjecatelja iz 31 kluba.

Pk Jug predstavljali su Juraj Barčot, Vlaho Nenadić, Roko Zvone i Marko Tevšić. Nastupili su pod vodstvom trenerice Matiane Staničić.

Najuspješniji predstavnik bio je Vlaho Nenadić koji je osvojio jedinu medalju za Jug na ovom natjecanju. Vlaho je doplivao do brončane medalje u disciplini 200 leđno. Bio je i četvrti u disciplini 100 leđno, šesti na 400 slobodno, sedmi na 800 slobodno, te 13. na 100 slobodno. Ono što posebno treba istaknuti je da je Vlaho na ovom natjecanju plivao u konkurenciji godinu dana starijih plivača te da će se i iduće godini natjecati u kadetskom uzrastu. Također, Vlaho je jedini Jugaš koji se ove sezone okitio medaljom s kadetskog Prvenstva Hrvatske računajući zimsko i ljetno prvenstvo.

Juraj Barčot bio je šesti na 100 prsno, sedmi na 400 slobodno, deveti na 200 slobodno, deseti na 200 prsno, te 12. na 100 slobodno.

Roko Zvone bio je deveti na 400 slobodno, 100 delfin i 400 mješovito, deseti na 200 mješovito, te 13. na 200 delfin.

Marko Tevšić bio je 28. na 200 prsno, 29. na 100 slobodno, te 34. na 100 prsno.

I Roko i Marko su također ove godine tek ulazno godište kadeta, te će se i dogodine natjecati u istom uzrastu.

Jugove štafete 4x100 slobodno i 4x100 mješovito u sastavu Nenadić, Tevšić, Zvone, Barčot zauzele su peta mjesta.

U muškoj konkurenciji Jugovi plivači zauzeli su visoko 5. mjesto u konkurenciji 31 kluba.

U ukupnom Ekipnom poretku računajući i muške i ženske Jug se plasirao na 10.mjesto u konkurenciji 31 kluba.

Sljedeće natjecanje za plivače i plivačice Juga je Prvenstvo Hrvatske za dobne skupnie koje se od 28. srpnja do 1. kolovoza održava u Zagrebu. To je ujedno i posljednje natjecanje u sezoni 2018/2019. Jug će predstavljati 11 natjecatelja.