KONAVLE 100 KM Provjerite tko je bio najbrži na tradicionalnoj biciklističkoj utrci kroz Konavle (FOTO)

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: , Agroturizam Konavle, OLJ
Održana je tradicionalna utrka 'Konavle 100 kilometara', koja već petu godinu zaredom promovira biciklizam i Konavle, a ove godine imala je novi format.

Start je bio na Grudi, odakle se vozilo do vinarije te se skretalo na magistralu kojom se vozilo do Zvekovice, a novom cestom se nastavljalo kroz polje do Konavoskih dvora i Grude.

"Unatoč lošijim vremenskim uvjetima, prezadovoljni smo odazivom. Bilo je više od 80 vozača u tri kategorije i svi su utrku završili bez težih ozljeda. Ovim putem bih se zahvalio volonterima, policajcima i svima koji su sudjelovali u organizaciji utrke," rekao je predsjednik Biciklističkog kluba Konavle Ivan Banović.

Pobjednik u kategoriji Sport je član Biciklističkog kluba Metalac iz Kraljeva Dušan Rajović, dok je u  kategoriji Classic najbolji bio Pavle Pejić. Od domaćih predstavnika u kategoriji Classic Adrian Bokaria i Dario Čondić su osvojili šesto i dvanaesto mjesto dok je u konkurenciji žena Made Žeravica osvojila treće mjesto.