'

EUROPSKI SUPERKUP Ferencvaroš ipak svladao Juga, koji može biti zadovoljan igrom protiv prvaka Europe

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: DD
S jedne strane prošlosezonski pobjednik Lige prvaka, Ferencvaroš, a s druge pobjednik Eurokupa, Jug Adriatic osiguranje. Susreli su se u subotu navečer u Budimpešti, u utakmici europskog Superkupa. Završilo je slavljem Mađara 13:9 (4:3, 0:2, 5:1, 4:3).

U prvoj četvrtini odlazi domaćin na 2:0, da bi se Dubrovčani vratili u egal pogocima Jokovića i Žuvele, ali Ferencvaroš opet odlazi na dva prednosti (4:2). Dionica završava 4:3, smanjuje Burić.

U drugoj četvrtini uslijedio je preokret momčadi trenera Kobešćaka. Opet Žuvela, i opet Joković, pa Jug na poluvremenu ima 5:4. Fenomenalno je izgledala dubrovačka momčad, lanjski pobjednik Eurokupa, naspram moćnog Ferencvaroša. Jug je odigrao deset utakmica ove sezone, uoči ove, dok su Mađari samo dvije.

Nakon treće četvrtine Mađari su imali +3 (9:6). Jug nije iskoristio nekoliko dobrih prilika, kojim su mogli utakmicu držati u egalu. Za preokret im je trebalo pravo čudo u zadnjih osam minuta, koje se na kraju nije dogodilo. Mađari su mirno priveli utakmicu kraju. Ipak, Jugaši mogu biti zadovoljni prikazanom igrom protiv prvaka Europe.

VK Jug: (C) Toni Popadić, Ivuša Burđelez, Bogdan Djerkovic, Ante Jerković, Maro Joković 2, Vlaho Pavlić, Toni Mozara 1, Sergi Cabanas, Filip Kržić, Rino Burić 2, Branimir Herceg, Marko Žuvela 4, Ivan Jurišić

FTC Telekom: Daniel Szakonyi, (C) Soma Vogel, Dušan Mandić 3, Akos Nagy 2, Vince Vigvari, Marton Vamos 3, Edoardo Di Somma, Gergo Fekete 1, Stylianos Argyropoulos 1, Toni Nemet, Vendel Vigvari 3, Szilard Jansik, Miguel De Toro