Velikan hrvatskog rukometa Zlatko Saračević preminuo je prije točno godinu dana nedugo nakon pobjede Podravke nad Lokomotivom u Koprivnici. Svjetski i olimpijski prvak umro je u 60. godini.
Rukometnog velikana prisjetio se Ivo Dragić koji je danas objavio Facebook status koji prenosimo u cijelosti:
"E moj Hamšo. Prošla je eto godina cijela da te nema, nema tvog poziva, nema tvog pozdrava "Gdje si moj najdraži predsjedniče". Rukomet nas je spojio ali i rastavio. Došao si u Dubrovnik, s nevjericom, ali si ubrzo spoznao ljepotu života u Gradu. Kao sportska legenda bio si rado viđen, ali zbog tvojih osobina bio si i kao osoba prihvaćen, svi su se željeli s tobom pozdraviti, razmijeniti koju rečenicu, popričati. S tobom je rukomet u gradu odjednom postao zanimljiv, počelo se je o njemu pričat, a na Stradunu su ga djeca počela igrat umjesto nogometa. Igrače koje si zatekao trebao si pretvoriti u momčad, trebao si im objediniti ciljeve, naučit kako trenirati. I uspio si. Uputio si nas, trasirao put ka premijer ligi i na kraju smo tamo i stigli. Iz Dubrovnika si otišao, razumljivo, u PPD Zagreb, ali ubrzo razočaran znao si mi kazati da ti je taj odlazak najveća greška u života. Potajno sam se nadao da ćemo opet surađivat, ali tvoja iznenadna i prerana smrt je tu zamisao odagnala. Zahvaljujem ti na svemu što si učinio za dubrovački rukomet, ali i za mene jer i ja sam uz tebe postao važan. Nema te i nenadoknadiv si prijatelju moj", napisao je Dragić.