'

Ivica Kostelić osvojio 15. mjesto u veleslalomu

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: index.hr
Ivica Kostelić osvojio je 16 veleslalomskih bodova. U utrci u Kranjskoj gori naš najbolji skijaš zauzeo je 15. poziciju.

U pretposljednjem veleslalomu sezone pobijedio je Amerikanac Ted Ligety (2:35.43), koji je ovom pobjedom povećao prednost u poretku veleslaloma ispred Austrijanca Marcela Hirschera, koji je u Kranjskoj Gori zauzeo drugo mjesto. Treće mjesto na pobjedničkom postolju zauzeo je Francuz Alexis Pinturault. Naš najbolji skijaš Ivica Kostelić u prvoj je vožnji bio 16., dok je nešto boljom drugom vožnjom popravio plasman za jednu poziciju, od Ligetyja je bio sporiji 2.34 sekundi.

Ivica je nakon veleslaloma u Kranjskoj gori ostao peti skijaš svijeta sa 740 bodova, na prvom mjestu je i dalje Hirscher koji ima 1295 bodova.