'

Inter prošao, ispali Dinamo, Dnjipro, Liverpool, Atletico, Napoli

Autor: dubrovackidnevnik.hr
Loša večer za hrvatske nogometaše u Europskoj ligi. Osminu finala izborio je samo milanski Inter Matea Kovačića, dok je europska sezona gotova za kijevski Dinamo Kranjčara, Vide i Vukojevića, Lyon Dejana Lovrena, Kalinićev i Strinićev Dnjipro, Spartu Manuela Pamića te Cluj Saše Bjelanovića.

Već u šesnaestini finala oprostio se i branitelj trofeja Atletico Madrid. Unatoč 1-0 pobjedi na gostovanju kod ruskog Rubina, Španjolci su ispali zbog 2-0 poraza iz prve utakmice. Jedini pogodak postigao je Falcao kojem je to bio 30. gol u Europskoj ligi/Kupu UEFA-e u 29 odigranih utakmica. Kolumbijac je i dalje drugi strijelac u povijesti tog natjecanja s pogotkom manje od Šveđanina Henrika Larssona.

Inter je i u uzvratu bez većih problema svladao rumunjski Cluj, a Mateo Kovačić igrao je cijelu utakmicu za Nerazzure. Kod domaćina, Bjelanović nije ulazio u igru.

Kijevski Dinamo je na gostovanju kod Bordeauxa bio opasnija momčad, ali su domaćini zabili nakon jednog prekida i prošli dalje. Za Ukrajince je cijelu utakmicu igrao Vida, Kranjčar je u igri bio do 81. minute, dok je u sastavu domaćina cijelu utakmicu odigrao potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertic.

Drugi ukrajinski klub Dnjipro također se oprostio od Europe, a Nikola Kalinić uspio je zaraditi crveni karton nakon što je u stilu 'vatrenog lakta' udario igrača Basela. Ivan Strinić odigrao je cijelu utakmicu za Dnjipro. Lyon je šokantno ispao iz natjecanja od Tottenhama, primivši pogodak u 90. minuti, a za 'Lavove' je cijeli susret odigrao Dejan Lovren. Praška Sparta bila je na pragu iznenađenja, jer je do 92. minute vodila kod Chelseaja 1-0, ali je domaćine od produžetka spasio belgijski reprezentativac Hazard pogotkom u sudačkoj nadoknadi. Manuel Pamić utakmicu je odgledao s klupe. Osminu finala Europske lige sinoć su još izborili Fenerbahče, Benfica, Lazio, Levante, Stuttgart, Anži, Newcastle, Viktoria Plzen, Zenit i Steaua.

Rezultati uzvratnih susreta šesnaestine finala:

Cluj - Inter* 0:3 (prva utakmica 0:2) - (Guarin 22', 45', Bennassi 89')

Liverpool - Zenit* 3:1 (0:2) - (Suarez 28', 60', Allen 42'/Hulk 17')

Lyon - Tottenham* 1:1 (1:2) - (Gonalons 17'/Dembele 90')

Lazio* - Borussia Mönchengladbach 2:0 (3:3) - (Candreva 10', Gonzales 33')

Chelsea* - Sparta Prag 1:1 (1:0) - (Hazard 90'/Lafata 17')

Rubin* - Atletico Madrid 0:1 (2:0) - (Falcao 84')

Bordeaux* - Dinamo Kijev 1:0 (1:1) - (Diabate 41')

Metalist - Newcastle* 0:1 (0:0) - (Ameobi 64'- 11 m)

Dnipro - Basel* 1:1 (0:2) - (Seleznjov 76' - 11 m/Schar 81' - 11 m, crveni karton: Nikola Kalinić 64')

Genk - Stuttgart* 0:2 (1:1) - (Boka 45', Gendtner 62')

Hannover - Anži * 1:1 (1:3) - (Pinto 70'/Traore 90')

Fenerbahče* - BATE Borisov 1:0 (0:0) - (Baroni 45' - 11 m)

Benfica* - Bayer Leverkusen 2:1 (1:0) - (John 60', Matić 77'/Schurlle 77')

Olympiakos - Levante* 0:1 (0:3) - (Martins 9')

Steaua* - Ajax 4:2 (nakon jedanaesteraca) - 2:0 (0:2) - (Latovlevici 38', Chiriches 76')

Viktoria Plzen* - Napoli 2:0 (3:0) - (Kovarik 51', Tecl 74')