/* */

Dubrovnik spreman za E1 spektakl: Električni gliseri preuzimaju more ovog vikenda

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: E1

Uzbuđenje raste uoči treće runde Svjetskog prvenstva 2025 UIM E1 koje predstavlja PIF, prve svjetske serije utrka glisera na električni pogon koja će ovog vikenda praviti valove u Dubrovniku, Hrvatska.

Povijesni hrvatski grad izrazit će dobrodošlicu ovom prvenstvu 13. i 14. lipnja, uz gledatelje duž jadranske obale koji će posvjedočiti kako najsuvremeniji električni gliser E1 RaceBird leti preko vode u natjecanju E1 Dubrovnik GP 2025, koje predstavljaju Jadranski luksuzni hoteli.

Kao domaćin utrke ovog vikenda, Dubrovnik se pridružuje prestižnom skupu globalnih primorskih gradova. Ovaj se događaj odvija nakon otvaranja sezone u Jeddahu i druge runde natjecanja u Dohi, gdje je tim Rafa preuzeo vodstvo od trkačkog tima Aoki. Ipak, s obzirom na to da je poredak u prvenstvu još uvijek tijesno izjednačen, kao i na priliku za osvajanje PIF-ove nagrade „Pilot utrke“, mnogo slave još uvijek ostaje na dohvat ruke u najznamenitijem i najljepšem gradu Hrvatske.

Utrka će se održati u partnerstvu s Jadranskim luksuznim hotelima, partnerom koji će prezentirati događaj, a njihov hotel Excelsior bit će službeni domaćin E1 Ocean Cluba.

U petak i subotu od 12:00 do 18:00 bit će organizirana besplatna zona za gledatelje, gdje će ljudi izbliza moći gledati utrku, uživati u zabavnim sadržajima na velikom ekranu i na dan utrke pogledati prezentaciju na bini.

Natjecanje E1 također s oduševljenjem izražava dobrodošlicu Hrvatskoj turističkoj zajednici kao službenom Premium partneru za utrku, čiji će brend namijenjen javnosti „Hrvatska puna života“ biti obimno korišten u svim ključnim točkama ovog događaja. Uz televizijski prijenos natjecanja E1 u oko 140 teritorija i rastuću bazu obožavatelja, ova utrka će pomoći u isticanju rastućeg utjecaja Hrvatske u privlačenju međunarodnih sportskih događaja u zemlju, a također i potvrđivanju posvećenost Hrvatske održivosti i zaštiti njezinog priobalnog ekosustava.

Uz događaje na vodi, konferencija Dubrovnik Blue Natural Capital Summit okupit će pozvane globalne mislioce, inovatore i donositelje odluka kako bi istražili budućnost čistih morskih tehnologija i održivog razvoja priobalja. Na ovoj konferenciji na visokoj razini, koju predstavljaju natjecanje E1 i Croatia Powerboating Club, pod pokroviteljstvom Ministarstva turizma i sporta Hrvatske i Hrvatske gospodarske komore, razgovarat će se o financiranju aktivnosti vezanih za oceane i o potencijalu Blue Natural Capitala kao osnove za održivi gospodarski razvoj u Hrvatskoj i u ostatku svijeta, iskorištavanjem inovacija vezanih za oceane, tržišta plavog ugljika i eko-turizma, radi podsticanja razvoja i prilagodljivosti.

Rodi Basso, suosnivač i generalni direktor natjecanja E1, rekao je: „Oduševljeni smo što će se natjecanje E1 održati na vodama u Hrvatskoj. Kulturom bogat i povijesni grad Dubrovnik predstavlja jednu od najčuvenijih destinacija do sada i ohrabrujuće je vidjeti kako još jedan znameniti europski grad pruža potporu pokretu usmjerenom ka održivom sportu“.

U Dubrovniku će početi s nestrpljenjem očekivani europski dio natjecanja E1. Nakon ovog vikenda, prvenstvo će biti nastavljeno na prekrasnim vodama Lake Maggiorea, prije nego što se vrati u znameniti dom utrkivanja - Monaco. Ova će serija natjecanja zatim prvi put biti održana na afričkom kontinentu, gdje će živahne obale Lagosa biti domaćin pretposljednje utrke u sezoni 2025. godine.

Kulminirajući finale održat će se na vodama Atlantika u Miamiju, gdje će jedan tim konačno osvojiti nagradu „Šampioni vode“ za 2025. godinu.

Za ažurirane informacije o natjecanju E1 Dubrovnik GP 2025, koje predstavljaju Jadranski luksuzni hoteli, idite na https://www.e1series.com/

Popularni Članci