Vodice dobile Jadran LP s minimalnom prednošću: Slijedi uzvrat u Pločama

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: Teo Grančić
U Šibeniku je danas odigran prvi susret kvalifikacija za 3.HNL u kojemu su Vodice pobijedile Jadran LP s 1:0.

Iako je na poluvremenu rezultat bio bez golova, u zadnjim minutama utakmice Vodičani su uspjeli povesti i na taj si način osigurati minimalnu prednost s kojom dolaze u Ploče na uzvrat. Utakmicu je sudio M. Repušić.

Uzvratni susret igrat će se u Pločama u subotu 07.06., također s početkom u 17,30. Pobjednik će u nastavku kvalifikacije finalnu utakmicu igrati protiv boljeg iz susreta Mladost (Proložac) – Polača, a u prvom susretu Mladost je dobila Polaču rezultatom 3:0.

Vodice su inače osvojile prvo mjesto u Šibensko-kninskoj ŽNL ispred favorizirane Dinare, a tome su pridodali i županijski kup.

Ekipu predvodi Josip Juričev, inače prvi strijelac ŽNL, a ostatak ekipe čine mladi igrači ponikli u NK Šibeniku ili NK Vodicama koji uglavnom nemaju iskustva igranja u većem rangu od županijske lige.

Podsjetimo, Jadran je lani ispao te se nakon samo jedne sezone u ŽNL sada ima priliku vratiti u 3.HNL gdje će kvalifikacije startati s navedenom ekipom Vodičana.

Nakon prošlosezonskog ispadanja Jadran je pomladio ekipu ,te se dao u ruke također mladom treneru Anti Marinoviću i uz par iskusnih igrača Dabić, Barbir, Krstičević, Primorac i Vukušić suvereno se prošetao Dubrovačko-neretvanskom ŽNL. Napad Jadrana  predvodi 19-godišnji Nikola Marinović, drugi strijelac ŽNL sa 18 pogodaka.