ROCKTARATA Atlantida po prvi put u Istri
Dubrovačka rock grupa Atlantida 29. prosinca će nastupiti u Puli, u sklopu programa RockTarate.
'Koncert će se održati na trgu, u samom centru Pule, gdje ćemo imati priliku predstaviti svoj album širokom broju ljudi,' kazao je Alan Lasić koji naglašava kako je ovo prvi put kako će Atlantida nastupiti ne samo u Puli, nego u Istri uopće.
Kako kaže, Atlantida je sve svoje snage trenutno usmjerila na koncert Zvučni most koji će se održati 21. prosinca točno u podne na stopi započetog Pelješkog mosta u Brijesti, na poluotoku Pelješcu.
'Cilj je simbolično zvučno povezati Hrvatsku. Osluškivali smo prijatelje i poznanike te njihovo nezadovoljstvo zbog izolacije dubrovačkog područja i nepovezanosti s ostatkom zemlje. Gradski i županijski čelnici pokušavaju iznaći rješenje na svoj način, dok je glazba ipak naš način,' kazao je Lasić koji je naglasio kako događaj nema političku nego izrazito simboličnu konotaciju.
Po pitanju planova za naredno vrijeme, Lasić kaže kako će grupa nastojati što više svirati, a u pripremi je i novi materijal. 'U cilju nam je održati što više koncerata, a polako smo počeli i s radom na novom materijalu. Atlantida se neće odmaknuti od same sebe, od svog stila, ali određeno osvježenje svakako se može očekivati,' najavljuje Lasić.