Iron Maiden u srpnju u Zagrebu
Kultni bend Iron Maiden nastupit će u sklopu svoje turneje Maiden England World Tour u Areni Zagreb 31. Srpnja 2013. godine.
Nakon 2012. godine i vrlo uspješnog ljeta, Iron Maiden nastavljaju dalje svojim uzbudljivim putem. Prošle godine su u Sjevernoj Americi započeli novu, najopsežniju turneju u zadnje vrijeme MAIDEN ENGLAND WORLD TOUR. Ova obećavajuća turneja je novo veliko poglavlje u povijesti Iron Maidena. Sadržajno, produkcijski i izborom pjesama ova turneja pomno prati turneju Seventh Son Of A Seventh Son iz 1988. godine. Bend ne pokazuje znakove usporavanja niti gubitka strasti koja ih već tri desetljeća stavlja na pobjednički tron metal glazbe.
Bruce Dickinson opisujući turneju Maiden Englend je rekao: "Uzbuđeni smo što ćemo opet nastupati u Hrvatskoj, u sklopu Maiden England turneje Zahvaljujući modernoj tehnologiji uspjeli smo nadograditi i poboljšati originalnu produkciju iz 1988.godine za turneju Maiden England . Uz novu produkciju dolazi i novi lightshow, stage set kao i Eddijeve različite inkarnacije, puno pirotehnike i još mnogo toga s čime ćemo oduševiti fanove! "
Steve Harris se nadovezao: "Svjesni smo koliko su turneje Iron Maidena popularne i bitne za sve generacije fanova i zato će europski dio turneje produkcijski biti identičan kao i po Sjevernoj Americi. Zaista smo uživali u set listi http://www.ironmaiden.com/setlist.html u kojoj su bile uključene i pjesme koje zaista dugo nismo izvodili kao naprimjer: Seventh Son, The Prisoner i Afraid To Shoot Strangers, kao i najdraže pjesme naših obožavatelja The Trooper, Aces High, The Number Of The Beast, Wasted Years and Run To The Hills.Na prvi dio turnje prošao je fantastično, te se veselimo nastavku turneje po Europi!"
Fan klub pretprodaja ulaznica počinje 14.veljače u 9:00 sati i trajati će do 23.50 sati preko web stranice www.ironmaiden.com , dok redovna prodaja ulaznica počinje 15.veljače na svim prodajnim mjestima sistema Eventim ,te na www.eventim.hr