Čitatelj Dubrovačkog dnevnika upozorio je na sramotnu praksu koja se može vidjeti na širem području Grada.
Naime, postalo je gotovo uobičajeno da se u kante koje su postavljenje u svrhu bacanja izmeta kućnih ljubimaca guraju različiti sadržaji koji nisu za to namijenjeni, kao što su vrećice, karton, opušci i ostalo.
I dok jedini pokušavaju uvesti red na dubrovačkim ulicama kako bi one bile čišće i preprezentativnije, neki jednostavno ne prepoznaju trud nego nastavljaju uništavati i zagađivati.