Kod Drniša je pao vojni helikopter mađarske vojske s tri osobe.
U padu mađarskog vojnog helikoptera oko 12 sati kod Drniša smrtno su stradala dva člana posade dok se za trećim traga, službeno je priopćeno iz Ministarstva obrane RH, koje ističe da je helikopter bio na obuci u vojarni HRZ-a u Zemuniku.
"Mađarski helikopter Griffon koji se nalazio na obuci u Međunarodnom središtu za obuku specijalnih zračnih snaga (Multinational Special Aviation Programme Training Center – MSAP TC) u vojarni 'Pukovnik Mirko Vukušić', srušio se u srijedu oko 12 sati u blizini Drniša, kod Pakovog Sela, na povratku sa zadaće na matični aerodrom u Zemuniku Donjem", naveli su iz MORH-a.
U padu helikoptera smrtno su stradala dva člana posade, a za trećim se još uvijek traga. U akciju potrage su odmah upućeni avion Pilatus PC-9 i helikopter Mi-171Sh Hrvatskog ratnog zrakoplovstva (HRZ) s timom za traganje.
Putem svoje Facebook stranice sućut je izrazio i ministar Mario Banožić.
Helikopter je udario u žicu ziplinea preko kanjona Čikole te se potom srušio, javlja Telegram pozivajući se na više izvora. Još nije jasno zašto je helikopter letio tako nisko. Srušio se neposredno prije ušća Čikole u rijeku Krku.