Članci za autora:

'dubrovackidnevnikhr'

Alt za sliku

Vjerovali ili ne, ali ovo će vam se dogoditi u tridesetima

A NISTE OČEKIVALI

Dvadesete su proletjele u zabavama s prijateljima, druženju, završavanju školovanja i traženju prvog posla i prije no što se snašli, stigle su tridesete. No baš kao i prethodno desetljeće, i ovo je prepuno promjena. Slijedi lista stvari koje će vam se dogoditi tijekom trećeg desetljeća i možda vas iznenaditi

Alt za sliku

Biciklisti na kraju 1050 kilometarskog maratona u Gradu

MARATON

Maraton je povodom Dana Pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja, po peti put organizirala udruga "Slavonsko-brodski biciklist" iz Slavonskog Broda.

Alt za sliku

Na koga vas podsjeća ova maca?

SIEG MIJAU

Turistkinja je primjetila kako je ova dubrovačka mačka podsjeća na jednu ličnost iz neslavne ljudske povijesti. 

Alt za sliku

Iva Majoli pozirala fotoreporterima na Stradunu, u kadar 'uletila' bakica (FOTO)

POZNATI U GRADU

Bivša tenisačica Iva Majoli danas je prošetala Stradunom. Majoli trenutno ljetuje u Dubrovniku kojem se uvijek i iznova rado vraća.

Alt za sliku

Lavove očekuje druženje s mističnim ljudima

DNEVNI HOROSKOP

Dubrovački dnevnik i ehoroskop.net donose vam dnevni horoskop. 

Alt za sliku

Dinamo na Petrolul, Hajduk na Dnipro, Rijeka na Šerif, a Split protiv Torina.

ŽDRIJEB EUROPSKE LIGE

Danas je obavljen ždrijeb razigravanja za Europsku ligu.

Alt za sliku

Policija dozvolila Thompsonu da vozi bez kacige, u Čavoglavama bilo i drogiranih

POSEBAN TRETMAN

Marko Perković Thompson kažnjen je kao što smo pisali zbog nenošenja kacige na motoru kao i zbog vožnje djeteta na motoru prilikom okupljanja u Čavoglavama, ali zbog tog prekršaja Thompson nije zaustavljen niti isključen iz prometa, nego je prekršajna prijava sastavljena, kako kažu u PU Šibensko-kninskoj, na temelju neposrednog opažanja.

Alt za sliku

Položeni vijenci i inicijativa za postavljenjem biste Stjepana Radića u Dubrovniku

UZ 86. OBLJETNICU SMRTI

Polaganjem vijenca i paljenjem svijeća kod biste Stjepana Radića predsjednik Županijske organizacije HSS-a Dubrovačko-neretvanske županije Stipo Gabrić sa suradnicima obilježio je 86. obljetnicu smrti Stjepana Radića, osnivača HSS-a i čovjeka koji je bio simbol borbe za hrvatski narod i hrvatskog čovjeka, jednog od najuglednijih i najomiljenijih hrvatskih političara početkom 20. stoljeća. Predsjednik Gabrić tom je prilikom podsjetio na važnost lika i djela Stjepana Radića, koji nam je ostavio puno, i to ne samo kao HSS-ovcima, već kao cijelom hrvatskom narodu. „Učio nas je da cijenimo svoje, da se borimo za ono što nam pripada i da poštujemo svoj narod i maloga čovjeka. Veličina djelovanja Stjepana Radića je upravo u tome što su njegove ideje i danas primjenjive; ne moramo smišljati ništa nova, dovoljno je da se držimo nauka braće Radić. Naše selo je danas na koljenima, hrvatski narod je u dubokoj moralnoj krizi, a u trenucima globalizacije suočavamo se s opasnošću gubljenja identiteta. Neka nam ideje i vrijednosti za koje se zalagao Radića budu putokaz kako nastaviti dalje pravim smjerom.“, istaknuo je Gabrić.

Alt za sliku

UZBUNA ZBOG EBOLE: WHO uveo izvanredne mjere, pojačan nadzor i u Hrvatskoj!

STRAH OD PANDEMIJE

Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) je proglasila epidemiju ebole u Zapadnoj Africi međunarodnom zdravstvenom prijetnjom. Moguće je da se zbog karantene poduzmu mjere kao što su zatvaranje granica ili ograničavanje međunarodnih putovanja. Čak se, pod određenim uvjetima mogu ograničiti i neka građanska prava, kažu u WHO-u.

Alt za sliku

WOLFPACK U REVELINU Lijepe djevojke, dobar sound i ples do jutra

DANCE TO TRANCE

Sinoć je za mnoge bila još jedna besana noć u Revelinu, a nastupili su Wolfpack.