/* */

GRČEVITO IZBORILI PRVO MJESTO Zagrebačka ekipa pobijedila na 25. Maratonu lađa na Neretvi (FOTO)

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: Milan Sabic/Pixsell

Na 25. Maratonu lađa na Neretvi, od 30 ekipa lađara iz Hrvatske i inozemstva koji su se natjecali za štit kneza Domagoja u utrci od Metkovića do Ploča, pobijedila je ekipa Zagreba. U cilj je ušla nakon nešto više od dva sata i osam minuta veslanja. Druga je ekipa Stabline, treća Crni put Metković. 

Ivan Obad iz pobjedničke ekipe Zagreba rekao je da kada se uloži toliko vremena i truda te dočeka ovaj trenutak kako je osjeća neopisiv.

- Riječima se to ne može objasniti. Pamtit ću ovo cijeli život. Dosta je bilo naporno, jedva smo došli do kraja, možda izgleda jednostavno, ali je dosta teško, rekao je Obad.

Marin Žderić, kapetan ekipe Stabline, rekao je kako je ekipa Zagreba bila za nijansu bolja.

- Bilo je malo više valova, dodao je.

Po dolasku u cilj u Pločama na svečanosti pobjedničkoj posadi Zagreba uručene su zlatne medalje, prijelazni pobjednički štit kneza Domagoja težak 37 kilograma i mali štit u trajno vlasništvo, te novčana nagrada. Drugoplasirana Stablina i trećeplasirana posada Crni put Metković dobili su medalje te male štitove u trajno vlasništvo, kao i novčane nagrade.

Tradicionalni Maraton lađa na Neretvi, kojeg 25. put organizira Udruga lađara Neretve počeo je ispod mosta u Metkoviću gdje je plotunom kuburaške skupine označen start 30 posada, piše HRT.

Popularni Članci