TAJNI DOKUMENTI 'Aerodrom u susjedstvu opasan po život, avioni bi mogli izletjeti s piste u svakom trenutku'
Pista u tivatskoj zračnoj luci u jako je lošem stanju, i u svakom je trenutku moguće njezino pucanje. Zbog toga bi avioni mogli izletjeti sa piste, upozoravaju iz građanskog pokreta Ujedinjena reformska akcija (URA).
Ti su podaci prikazani u izvještaju Agencije za civilno zrakoplovstvo iz ožujka prošle godine.
"Dokument koji je procurio pokazuje kako je ugrožena sigurnost domaćih ali i stranih putnika koji putuju preko ove luke. Riječ je o dokumentu na deset stranica koji je do sada bio sakriven od očiju javnosti", rekao je potpredsjednik URA-e Filip Adžić.
U dokumentu se navodi da je aerodrom detaljno pregledan od 26. do 30. ožujka 2018. godine, te da je utvrđeno više nepravilnosti i neusuglašenosti sa regulatornim zahtjevima. O pronađenom je izvještaj poslan i poduzeću Aerodromi Crne Gore, piše Express, a cijeli tekst pročitajte OVDJE.