OD DRAŽE DO MLAĐE U Srbiji se legalno prodaju suveniri ratnih zločinaca (FOTO)
Na benkovačkom sajmu 50-godišnjakinja je prije točno pet godina prodavala slike i kalendare s likom Ante Pavelića pa ju je privela policija. Kažnjena je. U Hrvatskoj je to zakonom zabranjeno, a u Srbiji? U najpoznatojoj beogradskoj ulici i šetnici Knez Mihajlova uredno se prodaju suveniri ratnih zločinaca.
U Srbiji je to, kako izgleda, strogo dopušteno. Osim Vladimira Putina koji im je postao živući heroj, majice s njegovom slikom se mogu naći na svakom štandu. Broj dva omiljenih javnih osoba je ratni zločinac.
Pod Mladićevim zapovjedništvom u rujnu 1991. 50 tenkova napalo je grad na Šibenik. Uništeno je Kijevo, Vrlika, zaleđe Šibenika i Zadra. Zapovijedao je topničkim napadima na gradove Šibenik, Zadar i Sinj.
Jugoslavenska Narodna Armija pomogla je pobunjenim Srbima 18. studenog 1991. pri Pokolju u Škabrnji.
Srpske snage predvođene Ratkom Mladićem su 17. rujna 1991. godine okupirale i zauzele branu Peruća. 28. siječnja 1993. minirana je sa 30 tona eksploziva pri najvećem zabilježenom vodostaju prilikom oslobodilačke Operacije Peruća pri povlačenju agresora.
Druga 'must have' majica je ona Draže Mihailovića. On je kreator programa etničkog čišćenja i stvaranja Velike Srbije kojeg su u ranijoj povijesti, drugi srpski zločinci vješto kopirali.
Već u rujnu 1941. g. Mihailović je dostavio izbjegličkoj vladi u Londonu program četničkog pokreta tijekom i po završetku Drugog svjetskog rata. U njemu, između ostalog stoji:
"b) omeđiti ‘de facto’ srpske zemlje i učiniti da u njima ostane samo srpski živalj."
"d) u srpskoj jedinici kao naročito težak problem uzeti pitanje muslimana i po mogućnosti rešiti ga u ovoj fazi..."
"g) izraditi plan za čišćenje ili pomeranje seoskog stanovništva sa ciljem homogenosti srpske državne zajednice."
"v) posebno imati u vidu brzo i radikalno čišćenje gradova i njihovo popunjenje svežim srpskim elementom."[1]
Nakon toga, 20. prosinca 1941. g. Draža Mihailović je podređenim zapovjednicima dao tzv. "Instrukcije" u kojima jasno iznosi plan stvaranja Velike Srbije zasnovane na ubijanju i protjerivanju nesrpskog stanovništva, naročito Hrvata i Muslimana. U Instrukcijama nalaže:
“... Stvoriti veliku Jugoslaviju i u njoj veliku Srbiju, etnički čistu i u granicama predratne Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Srema, Banata i Bačke...”
“... Čišćenje državne teritorije od svih narodnih manjina i nacionalnih elemenata...”
“... Stvoriti neposredno zajedničke granice između Srbije i Crne Gore, kao i između Srbije i Slovenačke, čišćenjem Sandžaka od muslimanskog življa, a Bosne i Hercegovine od muslimanskog i katoličkog življa...”
Dalje se kao cilj navodi kažnjavanje svih ustaša i muslimana koji su krivci za "srpsku aprilsku katastrofu" (misli se na osnivanje NDH) te naseljavanje Crnogoraca na očišćene teritorije
No to srpskom pravosuđu i zakonodavnoj vlasti nije uopće važno. Oni u 2015. godini dopuštaju prodaju suvenira s najvećim ratnim zločincima 20. stoljeća i obilježja kojim su harali i etnički čistili bivši jugoslavenski teritorij.