SJEDNICA GRADSKOG VIJEĆA Pukla stakla na prozorima vijećnice, policija istražuje je li riječ o bombi
Danas se održava četvrta po redu sjednica Gradskog vijeća u novom sastavu. Tijek sjednice uživo pratite na našem portalu...
15:57 Vijećnici ulaze u vijećnicu i gledaju natpis Obliti privatorum, publica curate. Čitaju ga Obliti privatori, publica curvate, ili u prijevodu Zaboravi privatni sektor, kurvaj se s javnim.
16:00 Počinje sjednica vijeća, vijećnik Blaž Pezo nije prisutan, jer ga šef nije pustio s posla. Rekao mu „Mali, kakav je to sastanak koji počinje u 16? Tad normalni ljudi rade!“
16:03 Već je užasno dosadno. Zanimljiviji je nogomet na Lapadu, nego ovo prosipanje pameti.
16.05 Marko Potrebica donio Domestos i uklonio crne točke s dnevnog reda.
16:06 Žuti taksisti dovezli u grad Frankovića, Kristića i Potrebicu, plavi taksisti doveli Vlahušića, Raguža i Muratti.
16:07 Olga Muratti izjavila da preko vikenda nije bila doma, i da joj se nagomilalo suđe. Postavila vijećničko pitanje Miri Buconić kako ona najučinkovitije pere suđe?
16:08 Mira Buconić izjavila da nije ona hrvatska seljanka, pa da pere suđe, već umjesto nje to radi mašina Končar.
16:08 Mato Franković pitao je li taj Končar bio partizan? Ivo Gjaja mu rekao da jest.
16:09 Srđevci izjavili da su oni nezavisni i da glasaju po savjesti.
16:09 HDZ ukinio statut Dubrovačke Republike iz 1272.
16:10 Ivan Viđen rado viđen za govornicom. Izjavio da su Srđevci nezavisni u svom radu i da glasaju po savjesti.
16:10 Pero Vićan itekako vićan za govornicom. Izjavio da vijećniku koji je nezavisan u radu i koji glasa po savjesti nije mjesto u gradskom vijeću.
16.11 BREAKING NEWS Pukli prozori na gradskoj vijećnici!
16.12 Stigla policija, istražuje se je li postavljena bomba.
16:13 Novinari špekuliraju da prozori vijećnice nisu mogli izdržati pritisak ega gradskih vijećnika.
16:15 Policija potvrdila novinarske špekulacije. Prozori su pukli pod težinom ega dubrovačkih gradskih vijećnika.
16.17 Srđevci izjavili da su oni nezavisni i da glasaju po savjesti.
16:19 Ivu Gjaji se slijeva znoj s čela. Zatražio da se rebalansom proračuna ugradi još jedna klima u vijećnici.
16:20 I dalje je živa dosada u vijećnici. Novinari bi morali dobivati dodatak na plaću, jer moraju slušati ove pizdarije.
16:22 I vijećnici zijevnuli. I njima je dosadno ovo trkeljanje. Daj da glasaju kako su im poglavari rekli, pa da mogu na kafu.
16:24 Stanka na gradskom vijeću, pripiškilo se Frankoviću. Na izlasku iz zlatnog WC-a izjavio: Aaaaaaaaaaaa, olakšanjaaaaaaaaa.
16:26 Vlahušić pozvao HBO u vijećnicu da producenti serije vide što su prave Igre prijestolja
16:28 Sanja Putica izvadila knjigu Michela Houlebecqa i pravi se da čita.
16:29 Ivo Gjaja je upozorio da mora svejedno okretati stranice ako se pravi da čita, jer ako ne okreće, prokužit će se da ne čita, a ako se prokuži da ne čita, kakva korist od toga ako se pravi da čita, a ne čita.
16:31 Pero Vićan kazao da će on svoju vijećničku naknadu dati u humanitarne svrhe.
16:32 Srđevci izjavili da su oni nezavisni u svom radu, te da glasaju po savjesti.
16.33 Iz HNS-a nitko ne govori. Srame se da se ne obrukaju pred tatom Vlahušićem.
16:35 Mladen Gojun potegnuo travaricu ispod stola da nitko ne vidi.
16:37 Koja je ovo dosada, Bože moj. Jadni novinari koji moraju ovo gledati i prenositi.
16:40 Uletio komarac, Mira Buconić ga pokušava ubiti. Ipak se nešto događa u vijećnici.
16:45 HDZ ukinuo Dubrovačku Republiku, Napoleon se prevrnuo u grobu.
16: 47 Srđevci izjavili da su oni nezavisni u svom radu, te da glasaju po savjesti.
16:50 HDZ ukinuo ovlasti Vlahušiću da može ručat i večerat u istom danu. Može birat samo jedno od toga.
16:51 Denis Orlić sretan što njemu nitko nije ukinuo tu mogućnost.
16:51 Gdje je dubrovački SDP, postoji li to uopće?
16:52 HDZ ukinuo ovlasti Vlahušiću da smije nositi ovakvu frizuru. Kažu da je zastarjela i da šteti imidžu grada.
16:53 Srđevci izjavili da su oni nezavisni u svom radu, te da glasaju po savjesti.
16:55 Vlahušić puše nos, prehlađen je.
16:57 HDZ ukinuo ovlasti Vlahušiću da smije biti prehlađen za vrijeme sjednice gradskog vijeća.
17:05 Željko Raguž zapjevao: A ja sam negdje rujno vino pio, a ja sam negdje s drugom sretan bio...
17:10 HDZ ukinuo Ragužu ovlasti da smije pjevati o rujnom vinu.
17:11 Tatjana Šimac Bonačić pitala zašto nema Karamarka na sjednici gradskog vijeća? Zato, jer nisi u Saboru, rekao joj onaj, kako se zove, što se ulizao šefu stranke.
17:13 Srđevci izjavili da su oni nezavisni u svom radu, te da glasaju po savjesti.
17:15 Ja ovo više ne mogu pratiti, dajem otkaz. Koja muka, a traje do ranih jutarnjih sati.
17.17 Ljudi, ja ću sada prekinuti s prenošenjem sjednice, kako bi sačuvao vaše dragocjeno zdravlje. Doktori bi morali reći da je najbolja preventiva za zdravlje negledanje gradskog vijeća.
17:20 Evo upravo počinju vijećnička pitanja, pardon vijećnička litanja, bjež'mo ljudi, spašavajmo se tko može.....
Maro Marušić
NAPOMENA: Riječ je o šaljivom sadržaju Dubrovačkog dnevnika