/* */

PODNESENA KAZNENA PRIJAVA Muratti i Franković se slažu: 'To je nedopustivo!'

Autor: Ivona Butjer Mratinović Autori fotografija: Goran Mratinović

HSU-ova gradska vijećnica Olga Muratti koja je bila kandidatkinja na listi 'Narodne koalicije' za Sabor na nedavno održanim parlamentarnim izborima podnijela je kaznenu prijavu jer je oštećena za 107 glasova na biralištima u Osnovnoj školi Marina Držića i Općinskom sudu u Dubrovniku. 

S navedenim potezom slaže se i čelnik HDZ-a Mato Franković koji je bio kandidat za Sabor na listi suprotne opcije.

'Ovdje se ne radi o problemu s brojem glasova koje je ostvarila Narodna koalicija koja nije oštećena u Gradu Dubrovniku, nego je putem preferencijalnih glasova oštećena osobno gospođa Muratti. Zgorzio sam se kad sam to čuo, što sam joj i rekao. Naravno kako je povrijeđena, radi se od preko 100 glasova i slažem se s njenim postupkom jer treba utvrditi odgovornost kako bi nakon toga i osobe koje su to radile, ali i one koje su trebale raditi kontrolu pažljivije to raditi u budućnosti', kazao je za Dubrovački dnevnik. 

Kako tvrdi, ne vjeruje da se radi o namjernoj krađi glasova.  

'Ne vjerujem kako je to netko išao namjerno to napraviti gospođi Muratti. Vjerujem da se ipak radi o omaški, a ne o nečijem namjernom nebrojenju glasova, ali takvo što uvodi nesigurnost u sustav koji očito nije do kraja dobro posložen,' izjavio je. 

Muratti je izjavila kako počinitelji trebaju biti sankcionirani, bez obzira je li riječ o namjernom nebrojanju ili omaški jer je takvo što nedopustivo u oba slučaja. 

'Smatram kako su oštećeni građani jer njihova volja nije ispoštovana i to je najgore od svega. Bilo da je riječ o namjeri ili omaški, sasvim je svejendo. Izborni rezultati su mijenjani, promijenjena je volja biračkog tijela i to je ono što je najvažnije. Očekujem kako će se počinitelji najoštrije kazniti,' kazala je Muratti za Dubrovački dnevnik.