/* */

DRUGI REZULTATI IZLAZNOSTI Pogledajte kako se glasovalo u Dubrovniku i Županiji do 16:30 sati!

Autor: Ivona Butjer Mratinović Autori fotografija: Ivona Butjer

Hrvatska danas bira zastupnike u Saboru, a na stranicama Državnog izbornog povjerenstva objavljeni su rezultati izlaznosti na parlamentarne izbore do 16.30 sati. 

Do sada je na birališta izašlo ukupno 46,57 posto birača.

Prema podacima, najviše birača je izašlo u I. izbornoj jedinici, i to 51, 62 posto njih, a najmanje u V. izbornoj jedinici, i to 41,91 posto. Podsjetimo, I. izborna jedinica obuhvaća sjeverozapadni dio Zagrebačke županije te dio centra i zapada Grada Zagreba, dok V. izborna jedinica obuhvaća Požeško-slavonsku županiju, Brodsko-posavsku županiju i Vukovarsko-srijemsku županiju.

U X. izbornoj jedinici, u kojoj se nalazi i Dubrovačko-neretvanska županija, na birališta je izašlo 46, 55 posto birača.

U Gradu Dubrovniku zabilježena je izlaznost od 43, 30 posto što je broj od 10 664 birača, u Opuzenu 53, 93, u Metkoviću 53,37 dok je u Pločama 46,88 posto birača izašlo na izbore. U Konavlima je na izbore izašlo 48, 89 posto birača, u Dubrovačkom primorju 48, 84, u Župi dubrovačkoj 42,06 posto birača. 

Najveća izlaznost u ovoj izbornoj jedinici zabilježena je u Zadvarju, to 63,64 posto, dok je najmanja u Komiži gdje je glasovalo 34, 2 posto birača. U Splitu je na izbore izašlo 47, 52 posto birača do 16:30 sati. 

 

Birališta se zatvaraju u 19:00 sati, nakon čega slijedi prebrojavanje glasova.

Podsjetimo, prema podacima DIP-a o izlaznosti do 11.30 sati, na birališta je izašlo ukupno 21,55 posto birača tj. više od 680 tisuća, što je za pet posto više nego na prethodnim parlamentarnim izborima.  U X. izbornoj jedinici, u kojoj se nalazi i Dubrovačko-neretvanska županija, na birališta je izašlo 22, 47 posto birača. Riječ je o izbornoj jedinici koja je četvrta po najvećem broju izlaznosti birača na parlamentarne izbore do 11:30 sati. U Gradu Dubrovniku zabilježena je izlaznost od 20, 25 posto što je broj od 5 671 birača. Više o izlaznosti do 11:30 sati pročitajte OVDJE

Popularni Članci