HUMANITARNA AUKCIJA Za učenike i studente u teškoj situaciji: Vodimo ih rukom dobrote i ljubavi kroz život
Na inicijativu člana Udruge Tata je Tata, dubrovačkog umjetnika Tonka Smokvine, 12 dubrovačkih umjetnika koji su svojim djelovanjem obilježili dubrovačko podneblje (Josip Trostmann, Tonko Smokvina, Lukša Peko, Ivo Dimnić, Petar Dolić, Viktor Šerbu, Josip Ivanović, Mišo Baričević, Josip Škerlj, Maro Kriste, Ivan Perak, Robert Kralj) donirali su svoje radove za koje će se licitirati na humanitarnoj aukciji koja će se održati u Studentskom domu Dubrovnik u subotu, 11. veljače 2023. s početkom u 18 sati.
Prikupljena sredstva idu u poseban fond za stipendiranje desetoro dubrovačkih učenika i studenata u teškoj socijalnoj i ekonomskoj situaciji. Djela za koja će se licitirati izvedena su u različitim likovnim tehnikama, a zajednička poveznica im je motiv svetog Vlaha ili Grada Dubrovnika.
"Osnivanjem udruge “Tata je Tata” kao jedan od naših prioritetnih ciljeva koje smo postavili je stvaranje fonda za stipendiranje desetero djece koji su ostali bez roditelja, ili su se našli u teškoj životnoj situaciji. Upravo za ovaj fond, ovu subotu, na inicijativu člana naše udruge, dubrovačkog umjetnika Tonka Smokvine, organiziramo humanitarnu aukciju slika na koju ste svi dobrodošli, a koju će voditi svima nam poznata i draga voditeljica, Kate Lujo. Svatko tko želi biti dijelom ove priče svoju donaciju moći će uplatiti na račun posebno otvoren za fond za stipendije. Ostvarimo snove onima koji nas trebaju zajedno. Pomognimo djeci i vodimo ih rukom dobrote i ljubavi kroz život. Hvala vam dobri ljudi, hvala za plemenitost", poručili su iz Humanitarne udruge Tata je tata