Studenti Odjela za komunikologiju prezentirali svoje radove s radionice Dubrovačka kulturna i književna baština
Studenti Odjela za komunikologiju Sveučilišta u Dubrovniku izlagali su svoje seminarske, završne i diplomske radove na studentskoj radionici Dubrovačka kulturna i književna baština u Palači u Braće Andrijića. Na inicijativu doc.dr.sc. Katje Bakije Sveučilište u Dubrovniku je organiziralo studentsku radionicu u suradnji s Konzulatom Mađarske u Hrvatskoj i Zakladom Caboga Stiftung.
Europski parlament i Vijeće proglasili su 2018. godinu Europskom godinom kulturne baštine u svrhu čuvanja bogatog i raznovrsnog nasljeđa. Prema riječila profesorice Katje Bakije to je prvi razlog zbog čega je radionica organizirana. Drugi razlog, naglasila je ona, je prilika vrijednim i talentiranim studentima Komunikologije da pokažu što su naučili na fakultetu i da izađu u javnost sa svojim radovima te time populariziraju visoku znanost.
"Bez mladih nema budućnosti", istaknula je profesorica Katja Bakija.
Pročelnica za kulturu Ana Hilje u ime Grada Dubrovnika izrazila je zadovoljstvo organizacijom ovakvog događaja.
"Nadam se da je ovo tek prvi kulturni događaj s obzirom da je godina kulturne baštine. Ovakve radionice su od izuzetne važnosti", naglasila je pročelnica Hilje.
Sadašnji i bivši studenti koji su prezentirali svoje radove su Marija Radiš - Zdravica kao retorička vrsta u Gornjim selima Dubrovačkog primorja, Viktorija Hezonja - Štovanje i tradicija sv. Vlaha u Dubrovniku, Mislav Čimić - Sveti Vlaho u dubrovačkom pjesništvu 19. stoljeća, Renata Roman - Doprinos obitelji Sorkočević kulturnoj ostavštini Dubrovnika, Dolores Brbora- Mitološka bića usmene predaje Dubrovačkog primorja, Antonia Oberan - Prolozi Držićevih komedija kao govori upućeni Dubrovniku njegova vremena i Kristina Đuraš - Ivan Gundulić: Suze sina razmetnoga.
Ivana Gabrić Jokić